Fóliové sáčky ve stavebním průmyslu

Fóliové pytle najdou uplatnění v mnoha oborech, ale právě ve stavebnictví se ukazují jako mimořádně užitečné a je těžké si jakoukoli rekonstrukci představit bez nich. Pojemné a odolné pytle jsou užitečné v těch nejzřejmějších okamžicích, ale mohou se také hodit v méně očekávaných situacích. Pojďme tedy analyzovat roli stavebních pytlů, které je dobré mít u sebe při generálních opravách, ale i při menších renovacích.

worki_foliowe_w_branzy_budowlanej

ZŮSTATKY PO REKONSTRUKCI – CO SE SMETÍM?

Každý, kdo se rozhodne pro renovaci domu nebo bytu, se dříve či později setká s problémem odvozu stavebního odpadu. Je důležité vědět, že všechny zbytky po rekonstrukci nemůžeme jednoduše vyhodit do odpadu. Kusy odloupnuté podlahy, prasklé dlaždice, omítka, kousky lepenky, sádry, nepoužité zbytky barev, dráty, polystyren, kbelíky po lepidlech nebo laky – většina těchto zbytků není klasifikována jako komunální odpad a jejich vyhození do nejbližších odpadkových nádob může být spojeno s pokutou. Navíc některé z nich obsahují toxické látky, a proto je nezbytné dodržovat příslušné postupy. Pokud nemáme po rekonstrukci příliš mnoho odpadu, můžeme ho sami odvézt na nejbližší sběrné místo pro tříděný odpad (v češtině nazývané Sběrné dvory). Ale je dobré se předem telefonicky obrátit na obsluhu a domluvit detaily. 

worki_foliowe_w_budowlane

Pokud však plánujeme generální rekonstrukci a víme, že stavebního odpadu budeme mít hodně, nejlepší řešení bude objednat si kontejner na tento druh odpadu. Při výběru služby v nejširším (a nejčastěji nejdražším) balíčku přenecháme otázku odvozu a třídění odpadů firmě. Zatímco můžeme do kontejneru házet kusy starého nábytku, kartony nebo větší kusy stěn nebo podlahy, postupné naplňování kontejneru sutí je bez použití stavebních pytlů v podstatě nemožné.

PFÓLIOVÉ PYTLE – VYUŽITÍ VE STAVEBNICTVÍ

Přeprava rekonstrukčních materiálů je určitě základním využitím fóliových pytlů ve stavebnictví. Ať už odvážíme různé druhy odpadu sami, nebo je přenášíme z místa rekonstrukce do kontejneru, solidní pytle na stavební odpad jsou základem rychlé, efektivní a účinné práce. Co nejčastěji najdeme mezi stavebním odpadem?


  • zbytky dřeva, 
  • obkladačské třísky a dlaždice, 
  • fragmenty příček, 
  • stavební sutě.

Společnými jmenovateli těchto odpadů jsou zejména vysoká hmotnost a často také ostré hrany jednotlivých prvků. Díky vysoké odolnosti proti prasknutí LDPE fólie a vhodné tloušťce se pytle na stavební odpad skvěle hodí pro přenášení těžkých prvků, které by mohly narušit celistvost balení. Navíc pytle jsou zcela voděodolné a jak víme, na stavbě nechybí mokrý odpad, jako jsou například vlhké rekonstrukční materiály, zbytky štukatury, betonu nebo různé speciální kapaliny. Ať už odpad vyklízíme z místa rekonstrukce průběžně, nebo ho shromažďujeme na jednom místě, aby jsme se ho zbavili najednou po dokončení rekonstrukce, pytle na stavební odpad jsou naprostou nezbytností každé rekonstrukce, počínaje opravou střechy, přes rekonstrukci kuchyně nebo koupelny, až po generální rekonstrukci bytu a obzvláště domu.

worki_foliowe_budowlanka

STAVEBNÍ PYTLE - ALTERNATIVNÍ VYUŽITÍ

Přeprava těžkých odpadů je samozřejmě základ, ale v mnoha případech se pytlíky z fólie hodí i jinak. I když nemáme v plánu demontovat starou podlahu nebo odstraňovat kachle v koupelně a chceme pouze přemalovat ložnici, pytlíky z osvědčené značky mohou ochránit cenné domácí vybavení.

Ochrana cenných předmětů

I při malování ložnice se mohou stát nepříjemné incidenty. Nejcennější předměty nemusí být nutně odneseny z místnosti, ale určitě je dobré je zakrýt. Tlusté pytlíky z fólie se zde budou skvěle hodit.

Pytlíky jako malířská fólie

Co dělat, když se malířská fólie rychleji vyčerpá než jsme mysleli? Stačí rozřezat několik tlustých pytlíků z fólie a použít materiál k ochraně podlahy a nábytku před politím barvou. V mnoha případech obstojná LDPE fólie poslouží lépe než tenká malířská fólie!

Ukládání zařízení

Pokud je zapotřebí renovovat většinu domu nebo bytu, některé zařízení nebo nábytek musí být na určitou dobu odneseny. Nejčastěji se dostanou na půdu, do garáže nebo sklepa. Pokud se tedy obáváme podmínek v těchto prostorách, nejlépe je chránit zařízení pomocí pytlíků z fólie během doby skladování.

JAKÉ STAVEBNÍ PYTLE VYBRAT?

Provedení rekonstrukce je jedna věc, ale uklidit a připravit osvěžený prostor pro plné použití je druhá věc. Těžko odstranitelné skvrny nebo poškrábání negativně ovlivňují kvalitu poskytovaných služeb a způsobují často mnoho problémů. Pořízení vhodných pytlíků na stavební odpad je jednoduchý a účinný nápad, jak se vyhnout nepříjemným překvapením. Konkrétní pytlíky na stavební odpad je nejlépe přizpůsobit individuálním potřebám spojeným s rekonstrukcí v daném místě. Hlavními parametry, na které bychom měli dbát, jsou kapacita pytlíků a tloušťka materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Nejčastěji si budeme vybírat z několika dostupných velikostí a typů pytlíků z fólie, ale stojí za zmínku, že některé společnosti nabízejí službu výroby pytlíků na zakázku zákazníka.