Balení peletu - co potřebujete?

Máte v plánu stát se výrobcem pelet a řešíte otázku, jak zajistit správné skladování materiálu? Připomeneme vám základní informace a tipy ohledně balení a skladování.


CO JE PELET

Pelety jsou druh tuhého paliva v podobě granulí, který se získává z biomasy. Jeho hlavním využitím je spalování v kolektivních i individuálních topeništích. Je dostupný v různých typech a stupních spalování, které jsou přizpůsobeny jeho určení. Jeho výhřevnost závisí na použité surovině, například dřevěný pellet má výhřevnost 15-18 MJ/kg, zatímco slámové pelety mají výhřevnost přibližně 16 MJ/kg. Pro srovnání, známé eko-hráškové uhlí má výhřevnost 23-26 MJ/kg. Je zajímavé, že pelety se na trhu objevily až v roce 1993 a jeho roční produkce dosahuje milionů tun, protože dřevní produkt je nejlevnějším zdrojem tepla (kvůli zákazu spalování uhlí, který se stále více rozšiřuje v evropských zemích).

BALENÍ PELETU

Možnosti balení pelet jsou různé. Obvykle se používají pytle na pelety o objemu 15, 25 kg nebo se může přepravovat volně. Pokud se pellet skladuje pod střechou na zvýšené ploše, která není vystavena kontaktu s podzemní vodou, nemusíte se obávat vlhkosti.

Nejlepším řešením je použít svařovací stroj na pytle. Při výběru vhodného stroje je třeba dbát na šířku lišty, oblíbené modely jsou přizpůsobeny k svařování pytlů o šířce 700 a 800 mm. S nimi můžete uzavřít různé foliové obaly. Jak funguje svařovací stroj na pytle na pelety? Nejprve zapneme stroj a nastavíme čas svařování. Poté připevníme pytel naplněný peletami, umístíme jeho okraje mezi topnými lištami a snížení lišty se provádí stlačením nohou. Lze také regulovat výšku police, abychom mohli svařovat menší nebo větší pytle. Stroj provádí velmi pevné svařování.

Podívejte se, jak pracovat se svařovacím strojem na pytle:

JAK SKLADOVAT PELET

Balení pelet představuje jen polovinu úkolu - správné skladování je velmi důležité. Je třeba mít na paměti, že pelety jsou hygroskopické, a proto je nutné zabránit jeho přímému kontaktu s atmosférickými podmínkami. Pro praktické účely by měl být pelety skladovány v kotelně nebo poblíž skladu. Je nutné dbát na to, aby místnost, kde se bude pellet skladovat, splňovala požární bezpečnostní požadavky. Doporučuje se také instalovat zařízení pro cirkulaci vzduchu, aby se předešlo problémům s prachem (při přenášení pelet z místa na místo může dojít k jeho rozdrobení a uvolnění prachu).

Chcete-li se dozvědět více, navštivte náš obchod nebo nás kontaktujte.